tvorba webových stránek
Rok 2004 -XI. sraz cykloturistů Tisk E-mail
 

Sobota 29. května 2004 a neděle 30.5.2004 v Plzni-Bolevci

 

sraz cykloturistůSpolečná cykloturistická akce odborů KČT TJ Lokomotiva Plzeň a TJ Rozvoj Plzeň se konala ve dnech sobota 29. až neděle 30.května 2004 jako významná akce KČT zařazená do kalendáře akcí IVV. Předem byla mediálně propagována v regionálním tisku - Plzeňský deník, MF Dnes, kalendářích KČT (regionálním a celostátním), v dalších periodikách (Plzeňská jednička, Cykločtení, Metropol, Škodovák, Tip týdne), v některých rádiích a v propagačních letácích a podrobných propozicích akce.
Hlavním dnem celé akce byla sobota. Bylo připraveno 5 silničních tras: 35, 60, 100, 150 a 200 kilometrů, 3 trasy pro horská kola: 30, 55 a 80 kilometrů a dětská trasa 15 km. Kromě dětské vedly všechny trasy směrem k Berounce na severovýchod od Plzně. V cíli čekaly na účastníky barevné diplomy, výroční dřevěná turistická známka, samolepka akce, horalka, preclík a letošní čísla časopisu Cykloturistika. Dále byla možnost zakoupit si dva druhy barevného odznaku akce nebo turistické známky. Losována byla tombola s cykloturistickými a turistickými materiály. Nechyběla samozřejmě ani turistická razítka s emblémy akce, suvenýrů akce a kreslenými vtipy s cyklistickou tématikou. Akce se v sobotu zúčastnilo 215 cykloturistů a 12 pořadatelů zajišťujících start a provoz v cíli.
V cíli byl stánek nakladatelství Cykloknihy p.Říhy s knihami s cyklistikou tématikou a cyklomapami. Proběhla i autogramiáda knihy manželů Němcových Příběhy na třech kolech. Dále byly v cíli zástupkyně OZP spolu s ředitelkou plzeňské pobočky p.Černou, které měřily účastníkům tlak a pojištěncům OZP vydávaly zdarma vitamínové preparáty.
Večer se konala v Bolevecké škole beseda s cyklocestovatelem Janem Vlasákem, autorem tří knih, spojená s promítáním diapozitivů a autogramiádou.
Na neděli byly připraveny 3 silniční trasy 35, 60 a 100 km, trasy pro horská kola 30 a 55 km a dětská trasa 15 km. Trasy vedly západním směrem od Plzně. V cíli dostali účastníci opět barevný diplom, samolepku, tatranku a letošní čísla časopisu Cykloturistika. Akce se v neděli zúčastnilo 115 cykloturistů a 11 pořadatelů zajišťujících start a provoz v cíli.
Původně jsme počítali s větší účastí, hlavně v sobotu. Počasí bylo ideální, po ránu sice chladno, ale později teploty kolem 20°C a krásně jasno. Ovšem v Klatovech se konala cyklistická akce Král Šumavy, ve Staňkově měli akci Staňkovský nezmar s cyklotrasami a v Liticích též - Litická pětadvacítka a na náměstí Republiky dětský den. Tím došlo k rozdělení potenciálních zájemců.
Akci navštívil předseda oblastního výboru KČT Plzeňského kraje p.Moser a garant akce z ÚV KČT Ing.Rabušic, naopak se nezúčastnil avizovaný starosta ÚMO 1 p.Winkelhofer ani předseda cyklosekce Ing.Motl. Z akce byla vysílána zpráva do Českého rozhlasu a zúčastnila se redaktorka regionálního tisku.

Celkově lze akci hodnotit z hlediska pořadatelů jako úspěšně zvládnutou.

 
joomla templates by dezinedepot
© 2018 Na kole z Plzně na hrady
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.